Yliopistopalvelut

Yliopistopalvelujen johto

Talous- ja palvelujohtaja P?ivi Sepp?, paivi.seppa@www.cclhjd.com, puh. + 358?50 591 9522

Digipalvelut?

(ent. IT-palvelut)
Digijohtaja Ari Hirvonen, ari.p.hirvonen@www.cclhjd.com, puh. +358 40 504 5891

Yhteydenotot: palvelupiste@www.cclhjd.com
Palveluiden yhteystiedot

Henkil?st?palvelut

Henkil?st?johtaja Katja Sorri, katja.m.sorri@www.cclhjd.com, puh. +358 40 835 5929

Henkil?st?palvelut-vastuualue toimii yliopiston ja yksik?iden johdon henkil?st?johtamisen kumppanina ja edist?? henkil?st?ty?t? yliopistossa.?

Korkeakoululiikunta: yoliikunta@www.cclhjd.com

Joh-don tu-ki-pal-ve-lut?

Lakiasiainjohtaja Sanna Anttilainen, sanna.anttilainen@www.cclhjd.com, puh. + 358 50 443 2367

Vastuualueen keskeisi? teht?vi? ovat?yliopiston hallituksen ja rehtorin k?sitelt?v?ksi tulevien asioiden valmistelu, johdon tukipalvelut ja lakiasiat, tietosuojavastaavan teht?v?t sek? kir-jaa-mo ja ar-kis-to.?

Koulutuspalvelut

Opintopalvelujohtaja Mari Ikonen, mari.a.ikonen@www.cclhjd.com, puh. +358 40 805 4678

Koulutuspalveluiden teht?v?n? on vastata yliopiston opintohallinnon palveluista ja tuesta, koordinoida kansainv?list? liikkuvuutta sek? tarjota ty?el?m?palveluita.? Koulutuspalvelut palvelee hakijoita, opiskelijoita, henkil?kuntaa ja opetusta antavia yksik?it? sek? yhteisty?kumppaneita.

Yhteydenotot:
Hakijapalvelut: hakijapalvelut@www.cclhjd.com
Opiskelun tukipalvelut: opiskelijapalvelut@www.cclhjd.com
Kansainv?liset palvelut: international-office@www.cclhjd.com
Maahanmuuttajien ohjaus ja neuvonta: simhe-info@www.cclhjd.com
Ty?el?m?palvelut:?rekry@www.cclhjd.com

Koulutuspalveluiden henkil?st? (tiedekuntien ja erillislaitosten l?hipalvelut)

Talous- ja tilapalvelut

Talous- ja palvelujohtaja P?ivi Sepp?, paivi.seppa@www.cclhjd.com, puh. +358 50 591 9522

Toiminnanohjaus

Kehitysjohtaja Jarkko Pirkkalainen, jarkko.pirkkalainen@www.cclhjd.com, puh. +358 40 737 3364

  • Strategia ja strategian toimeenpano
  • Korkeakoulu- ja tiedepolitiikka
  • Ministeri?n ja yliopiston sek? rehtorin ja yksik?iden v?liset sopimusneuvottelut, vuosiraportointi ja vuosikatselmus
  • Kokonaisarkkitehtuuri
  • Riskienhallinta, laadunhallinta ja sis?inen tarkastus
  • Tiedolla toimiminen
  • KeHO ja EduFutura

Henkil?st?n yhteystiedot

Tutkimus- ja innovaatiopalvelut

Tutkimuksen kehitt?misp??llikk? Timo Taskinen, puh. +358?400 648 504
Tutkimusrahoituksen erityisasiantuntija Elina Humala, elina.humala@www.cclhjd.com, puh. +358 40 805 4715
Innovaatiotoiminnan erityisasiantuntija,? Riikka Reitzer, riikka.reitzer@www.cclhjd.com

Tutkimus- ja innovaatiopalvelut auttaa tutkimusrahoituksen hakemisessa ja tarjoaa asiantuntija-apua tutkimushankkeiden suunnittelussa, keksint?asioissa sek? tutkimustulosten hy?dynt?misess?.

Yhteydenotot: ris@www.cclhjd.com

Henkil?st?n yhteystiedot

Viestint? ja yhteis?llisyys

Viestint?johtaja (syksyll? 2019)

Markkinointi- ja viestint?palvelut

Yhteydenotot: viestinta@www.cclhjd.com, puh. +358 40 805 4403

K?yntiosoite: P??rakennus (C)

Yhteiskuntasuhteet

Yhteiskuntasuhdep??llikk? Anu Mustonen, anu.mustonen@www.cclhjd.com, puh. +358 50 564 9022

K?yntiosoite: P??rakennus (C)?

?

Palvelukeskuksen toiminta omana?vastuualueenaan?p??ttyi 1.9.2018.?
Yliopistopalveluiden palvelut ja ohjeet henkil?kunnalle intranetiss?.